Aký je rozdiel medzi Easywalker Jimmey a Easywalker Harvey3?

Zodpovedané
12. okt 2022

Ahoj,

vyberáme prvý kočík. Chceli by sme dvojkombináciu a vajíčko si dokúpiť zvlášť.

Dizajnovo ma zaujal kočík Easywalker Jimmey a Easywalker Harvey3.

Aký je medzi nimi rozdiel?

Ide o kvalitné kočíky?

Ďakujem

Ahoj,

obidva sú kvalitné, obľúbené a populárne. Patria na trhu medzi najpredávanejšie a pomer cena/výkon je u nich v rovnováhe.

Jeden podstatný rozdiel medzi modelmi existuje. Záleží, či uprednostňuješ korýtkový typ športového sedadla alebo sedadlo s úplným rovným ľahom.

Tak si teraz, ako prvé povedzme základné info o ich najväčšom rozdiely:

  • Korýtkové sedadlo: Nôžky dieťaťa sú „trošku vyložené”. Korýtko sa inak nazýva aj ergonomickým sedením. Pre deti s vrodeným refluxom vám ho môže odporučiť pediater. Ľah v ňom je úplne normálny a pre veľa deti pohodlnejší. Pripomína ľah v autosedačke (vajíčku). Problémom môže byť, ak dieťa radšej spáva na brušku. Vtedy by sa mu korýtko nemuselo páčiť.
  • Rovný ľah: Chrbtová opierka spolu s opierkou nôh vytvoria vodorovnú polohu, ktorá pripomína ľah podobný tomu v hlbokej vaničke. Väčšina výrobcov označuje takúto vodorovnú polohu ako úplný ľah (viac ako 150 stupňov).

Easywalker Harvey3 Premium je korýtkový typ kočíka. Jeho nákupný košík unesie 5 kg nákup. Má možnosť úpravy na tandemový kočík pre dvojičky alebo vekovo rozdielnych súrodencov. Má penové kolesá s možnosťou dokúpenia terénnejších nafukovacích pneumatík. Jeho vanička má tak ako Jimmey panoramatické a ventilačné okná. Oproti nemu Easywalker Harvey3 nemá panoramatické okno. To dieťa využíva hlavne, keď sa vie dať do pozície nazývanej „pasie koníky". Vtedy má výhľad a pozoruje okolie. V lete plní toto okno aj dokonalejšiu funkciu kvalitnej cirkulácie vzduchu.

Easywalker Jimmey má úplný rovný ľah a nákupný košík unesie 10 kg nákup. Má gumové kolesá odolné voči prepichnutiu s odpružením a vlastnosťami, ktoré pripomínajú nafukovacie kolesá. Defekt s nimi nehrozí. Podrobnješie som jeho vlastnosti rozpísala v krátkom podrobnom článku.

Ani s jedným z týchto kočíkov nespravíš krok vedľa. Ide iba o to, čo uprednostňuješ a čomu dávaš prednosť.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally