Môžem piť v tehotenstve čaj z koprivy?

Zodpovedané
16. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pitia čaju v tehotenstve.

Môžem piť v tehotenstve čaj z koprivy?

Čítala som, že obsahuje vitamín A, ktorý v tehotenstve nie je dobrý.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ viem, žihľavový čaj je v tehotenstve bezpečný. Odporúča sa predovšetkým pri chudokrvnosti.

Samozrejme, že všetkého veľa škodí. Na krabičke býva doporučené dávkovanie. Obvykle to nie je viac ako 2 sáčky denne.

Čo sa týka vitamínu A, tak ten je dôležitý a zdraviu prospešný. V tehotenstve škodí však vo vysokých dávkach aké sú obsiahnuté napríklad v tabletkách či krémoch proti akné.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník