V ktorej banke riešiť hypotéku s príjmom zo zahraničia?

Zodpovedané
27. sep 2023

Dobrý deň,

chceli by sme si s priateľkou kúpiť nehnuteľnosť na Slovensku, ale mám zahraničný príjem.

Je to problém?

V ktorej banke by sa to dalo riešiť?

Pracujem v Rakúsku ako elektrikár, príjem mám 2400 EUR mesačne. Priateľku nechcem brať do úveru. Máme jedno dieťa a jednu pôžičku, kde zostáva splatiť ešte 8200 EUR.

Koľko by som si mohol maximálne požičať?

Odložené peniaze nemáme žiadne.

Ďakujem

Dobrý deň,

všetky banky okrem Prima banky akceptujú zahraničný príjem pri hypotéke, čiže nebol by to problém. Ideálne je mať odpracovaných aspoň 6 mesiacov a príjem v mene euro. To máte.

Keďže máte manuálne a nie duševné zamestnanie, tak neodporúčam hypotéku riešiť vo VÚB banke, pretože takýto príjem je vo väčšine prípadov zamietaný. Ostatné banky sú v hre. Už len si porovnať, ktorá by Vám vedela poskytnúť najvyššiu výšku hypotéky a najlepšiu úrokovú sadzbu.

Čo sa týky hypotéky, mali by ste limit na približne 200 000 EUR, ak nerátam s tým, že máte spotrebný úver. Tam to neviem presne vypočítať, pretože neviem, akú máte splátku spotrebného úveru. Na základe toho sa Vám potom zníži limit na hypotéku, pokojne aj o 10/20 tisíc eur. Tento úver by som odporúčal zrefinancovať do hypotéky (ak máte možnosť dozaložiť nehnuteľnosť), alebo ho potom zrefinancovať do nového úveru s dlhšou splatnosťou a nižším úrokom, aby ste mali čo najväčší limit na hypotéku.

Tento prepočet je však na hrubo, pretože neviem koľko máte rokov, akú splátku úveru máte aktuálne, či máte možnosť dozaložiť nehnuteľnosť a podobne. Výsledok sa na základe týchto faktorov môže líšiť. Pokojne mi však napíšte tieto informácie do mailu a poradím Vám presnejšie súkromne.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk