V ktorej banke mi dajú požičku, keď som na rodičovskom?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

poberám rodičovský príspevok plus rodinné prídavky a chcela by som si zobrať pôžičku. Ručiteľa by som mala dôchodkyňu, ktorá poberá 250 eur. V poštovej banke by mi dali ale len nejakých 2 000 - 3 000 eur, no chcela by som 10 000 eur.

V slovenskej sporiteľni vraj sa nedá kombinovať rodičovský a dôchodok.

Je takáto možnosť v niektorej inej banke?

Ďakujem

Dobrý deň,

10 000 eur by ste žiaľ nikde nedostali. Keby rátam, že máte vyšší rodičovský príspevok (383,80 eur) a obidva príjmy by vám akceptovali a že dôchodkyňa má "len" 62 rokov a banka vám vie dať príjem až do 70-ky + by ste boli z jednej domácnosti -> teda ideálny scenár, tak pri úroku 7% a splatnosti na 8 rokov by ste sa vedeli veľmi tesne kvalifikovať na tých 10 000 eur.

Nepoznám ale všetky vyššie spomenuté faktory a teda neviem určiť, či na to máte nárok. Skúste mi to doplniť do mailu a napíšem vám, ako a či na danú výšku úveru máte nárok.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk