Mám 47 rokov a jedno vyživované dieťa. Mám šancu dostať hypotéku vo výške 20 000 - 30 000 EUR?

Zodpovedané
1. jan 2024

Dobrý deň,

mám 47 rokov, som rozvedená a mám jedno vyživované dieťa.

Mám šancu dostať hypotéku vo výške 20 000 - 30 000 EUR?

Chcela by sim kúpiť byt. 100 000 EUR budem mať v hotovostí. Zamestnaná som od decembra v novej práci, ale prechádzala som plynule do nového zamestnania zo starej práce.

Počíta sa do príjmu aj výživné?

Prijem by som mala mať cca 800 EUR aj s daňovým bonusom a 200 EUR výživné. V jednej banke mi povedali, že sa to počíta.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak aj išlo o plynulý prechod, musíte byť aj tak po skúšobnej lehote. Väčšinou je tá lehota 3 mesiace, čiže pravdepodobne viete žiadať až začiatkom marca po tretej výplate.

Výživné sa do príjmu ráta, ale ráta sa rôzne v závislosti od banky. V SLSP do výšky 50%, maximálne 500 EUR. Vo VÚB do výšky 100%, ale musí sa poberať minimálne 6 mesiacov. V 365 banke do výšky 60%. Ostatné banky to neakceptujú.

Daňový bonus sa akceptuje iba v SLSP, 365 banke, Tatra banke a Prima banke. Tu ale musí byť súčasťou príjmu, ktorý Vám chodí na účet.

Ak nemáte žiadne iné úvery, potrebujete mať príjem aspoň 760 EUR mesačne v čistom. V SLSP by Vám to vyšlo, v 365 banke a aj v Tatra banke. V Prima banke áno, ak Vám chodí spolu s príjmom na účet daňový bonus, vo VÚB tiež. V ostatných bankách nie.

Už len si treba porovnať ostatné podmienky, aký úrok by ste mali v jednotlivých bankách a aké poplatky by ste zaplatili a podľa toho si viete banku vybrať. Pokojne mi napíšte na mail a môžeš Vám také porovnanie pripraviť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk