Je pre banku problém, keby som bola pred navýšením hypotéky na podpore?

Zodpovedané
3. máj 2024

Dobrý deň,

skončila mi RD a zamestnávateľ mi ponúkol prácu, v ktorej podmienky sa pri dieťati dodržať nedajú. Rozmýšľam preto nad dávkou v nezamestnanosti kým si nenájdem novú prácu. Chcela by som ju mať už od júna - júla. S manželom riešime stavbu domu.

Ak by sme si chceli navýšiť hypotéku na dom a už by som bola riadne zamestnaná po 3-mesačnej skúšobnej dobe, bol by pre banku problém, že som pred zamestnaním bola na podpore?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, to by problém nebol. Hypotéku po 3 mesiacoch by ste vedeli riešiť jedine v SLSP a 365 banke. V ostatných by ste potrebovali mať odpracovaných viac mesiacov.

Vo všeobecnosti, ak chcete získať vy alebo iní čitatelia tohto príspevku konkrétne odporúčania, ako mať správne nastavené všetky oblasti osobných financií, pokojne si so mnou dohodnite nezáväznú konzultáciu na 30 minút: https://calendly.com/vojcik-konzultacia/30min.

Ušetríte tak na skrytých poplatkoch, zbavíte sa zbytočných pripoistení, budete si platiť len za to čo reálne potrebujete, aktualizujete si dôchodkové piliere, oslobodíte si sporenia a investície od dane a vysokých poplatkov, ušetríte na vysokých úrokoch, maximalizujete si zhodnotenie pri investovaní, alebo si ochránite peniaze pred infláciou.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk