Dostaneme hypotéku, keď jeden z partnerov má zápis v úverovom registri?

Zodpovedané
3. máj 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala o možnosti poskytnutia hypotéky, keď už máme nejaké pôžičky. Manžel má hypotéku bez vynechania splátok, každá splátka bola zaplatená na čas. Ja mám pôžičku a niekoľko splátok pôžičky zaplatených po splatnosti, čiže mám zápis v úverovom registri. O hypotéku chceme žiadať spoločne ako manželia.

Ako sa to bude posudzovať?

Máme šancu dostať v takom prípade hypotéku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

záleží od toho, kedy boli dané omeškania.

Ak viac ako 5 rokov dozadu, tak to je v poriadku v každej banke.

Ak 3/4/5 rokov dozadu, tak vo viacerých bankách by to nemal byť problém (nenahadzoval by som to však v ČSOB alebo Prima banke). Ak je to napríklad posledný rok, vo väčšine bánk hypotéku nedostanete. Možno by Vám to vedelo prejsť v SLSP, ale ani to nezaručujem. V SLSP by som Vám to však vedel overiť dopredu pred schválením alebo zamietnutím žiadosti. Stačí, keď mi napíšete na mail a vysvetlím Vám daný proces.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk