Dostanem úver vo výške 10 000 EUR, keď mám čistý mesačný príjem 1 000 EUR?

Zodpovedané
3. máj 2024

Dobrý deň,

mám 26 rokov a som zamestnaný na TPP. Momentálne mám čistý mesačný príjem na pásku už tretí mesiac 1 000 EUR. Mám na seba 2 úvery vo výške 6 000 EUR.

Bude mi nová čistá mzda stačiť na ďalší úver vo výške10 000 EUR?

A ak nie, tak aký vysoký príjem potrebujem a koľko mesiacov sa priemeruje?

Ďakujem

Dobrý deň,

to by stačilo. Veľa bánk vie zobrať príjem už po 3 celých odpracovaných mesiacoch. Záleží však aká je splátka daných úverov. Môže sa stať, že by ste potrebovali zobrať nový úver vo výške 16 000 EUR a tým vyplatiť aj aktuálne úvery.

Príjem máte dostatočný (ak nemáte deti).

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk